كرونا در جهان – ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند

كرونا در جهان – در حال حاضر، بر اساس آمارهای رسمی دولت‌ها، ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر سلامتی خود را بازیافته و ۶۸۴ هزار نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

شمار فوتی‌های آمریکا برای ششمین روز متوالی از ۱۰۰۰ نفر فراتر رفت

طبق آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۴.۶ میلیون و شمار فوتی‌ها از ۱۵۴۰۰۰ نفر فراتر رفت.

دموکرات‌های ارشد کنگره با کاخ سفید برای انتقال پول بیشتر به اقتصاد آمریکا به منظور کاهش خسارات ناشی از شیوع کرونا به توافق نرسیدند.

کالیفرنیا با ۲۱۹ فوتی، بیشترین موارد فوتی روزانه خود را ثبت کرد.

آفریقای جنوبی

تعداد موارد ابتلا در آفریقای جنوبی از نیم میلیون و شمار فوتی‌ها از هشت هزار نفر فراتر رفت.

مکزیک

تعداد مبتلایان در مکزیک با افزایش بی‌سابقه۹.۵۵۶ نفری به ۴۳۴.۱۹۳ نفر و تعداد فوتی‌ها با افزایش ۷۸۴ نفری به ۴۷.۴۷۲ تن رسید.

برزیل

شمار مبتلایان در برزیل با افزایش ۴۵ هزار نفری به بیش از ۲.۷ میلیون نفر و تعداد فوتی‌ها با افزایش ۱.۰۸۸ موردی به مرز ۹۴ هزار نفر رسید.

چین

چین ۴۹ مورد جدید ابتلا را شناسایی کرد که ۳۳ مورد آن با منشأ داخلی بوده است.

هند

شمار مبتلایان در هند با افزایش ۵۴.۸۶۵ نفری به مرز ۱.۷۵۲.۰۰۰ نفر و شمار فوتی‌ها با افزایش ۸۵۲ نفری به۳۷.۴۰۳ تن رسید.

كرونا در جهان – تعداد مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در آمریکای لاتین از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشته است

شمار مبتلایان در آفریقای جنوبی نیز از مرز ۵۰۰ هزار نفر عبور کرده که نیمی از تعداد مبتلایان در کل ۵۴ کشور قاره آفریقا است. تاکنون هشت هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور جان باخته‌اند.

در حال حاضر، بر اساس آمارهای رسمی دولت‌ها، ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر سلامتی خود را بازیافته و ۶۸۴ هزار نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

https://t.me/mohajranir

دکمه بازگشت به بالا