دستگیری صراف کلاهبردار با اعلان قرمز به پلیس اینترپل جهانی

معاون پلیس بین الملل نیروهای امنیت داخلی ایران از دستگیری صراف کلاهبردار با اعلان قرمز به پلیس اینترپل جهانی خبر داد و گفت: پس از چندسال پیگیری سرانجام تعقیب متهم به نتیجه رسید و نامبرده شب گذشته به کشور بازگردانده شد.

سردار”کاظم مجتبی” به تلویزیون ایران گفت که متهم شب گذشته پس از پیگیری بیش از 4 سال از یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس بازگردانده شد.

دستگیری صراف کلاهبردار با اعلان قرمز به پلیس اینترپل جهانی
دستگیری صراف کلاهبردار با اعلان قرمز به پلیس اینترپل جهانی

وی افزود: 

با بیان اینکه متهم طی این چند سال به چهار الی پنج کشور اروپایی و آسیایی سفر کرده و در تلاش بوده به شکل های مختلف دستگیر نشود، ادامه داد:

با توان، هوشمندی، اقدامات اطلاعاتی و هماهنگی های دیپلماسی پلیس بین الملل ناجا با پلیس اینترپل جهانی و پلیس اینترپل سایر کشورها، بالاخره تعقیب متهم به نتیجه رسید و نامبرده شب گذشته به کشور بازگردانده شد.

وی توضیح داد که وی مرتکب جرم کلاهبرداری ،و نقض اعتماد نسبت به یک شرکت دولتی شد و بالغ بر 120 میلیون درهم معادل 6 هزار میلیارد ریال .

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به فرآیند پیچیده استرداد متهمان از سایر کشورها با هماهنگی پلیس اینترپل جهانی خاطر نشان کرد:

استرداد مجرمان که در بیرون مرزها هستند با دستگیری مجرمان و متهمان در داخل کشور کاملا متفاوت و نیازمند دیپلماسی قوی پلیسی و هماهنگی بین بخشی است.

وی یادآور شد: نیروهای پلیسی که برای انتقال و استرداد مجرمین اعزام می شوند علاوه بر ورزیدگی جسمی و ذهنی باید مسلط به قوانین حقوقی و زبان های بین المللی باشند.

سردار مجتبایی در پایان تاکید کرد: عملیات محور شدن ماموریت ها و فعالیت های پلیس بین الملل ناجا همچنان ادامه دارد.

دکمه بازگشت به بالا