ورشکستگی کامل نظام در سیاست خارجی !

آیت اله خمینی و سپس خامنه ای بعنوان سیاست گذاران اصلی و طبقه حاکمیت نظام جمهوری اسلامی اعم از مجلسین شورا و نگهبان و خبرگان رهبری پایه سیاست خارجی رژیم را بر مبنای آمریکا ستیزی و محو اسراییل بنیان گذاشتند.

و بر مبنای این اصل ۴۲ سال تمامی توانمندیها و ذخایر و اعتبارات و منابع داخلی و خارجی بعلاوه نیروی انسانی کشور را صرف تشکیل امت واحده البته از نوع شیعی آن و غلبه یافتن بر استکبار جهانی نمودند!

اما تعجب آورست چگونه خمینی رویای محو اسراییل را داشت و بجای آماده شدن برای جنگیدن با اسراییل به تحریک شیعیان عراقی پرداخت که خشم صدام حسین را در پی داشت؟

عراق و رژیم ولایت فقیه بعنوان دو‌کشور نیرومند منطقه در آن زمان هر دو دشمن اسراییل بودند ( حداقل در ظاهر ) و جنگ میان این دو ،بزرگترین هدیه به دشمن مشترکشان بود!

پس از جنگ نیز رژیم با قمار بر روی همان سیاست غلط بجای سعی در تعامل با جهان آزاد و سرمایه گذاری بر روی شکوفایی اقتصادی و توسعه پایدار در پی تقویت حضور نظامی غیر مستقیم در کنار مرزهای اسراییل از طریق حزب اله لبنان و سپس ورود در جنگ داخلی و خانمانسوز سوریه و تزریق پول و سلاح به شورشیان حوثی یمن و تشکیل چندین شاخه نظامی در عراق گردید!

هر ساله دهها میلیارد دلار سرمایه ملت ایران صرف کشتارهای مختلف شدند و هر چه درین سالها کشور ما فقیرتر و بیچاره تر گشت بجایش اسراییل و کشورهای عرب منطقه توسعه یافتند!

با خروج آمریکا از برجام و براه انداختن کارزار فشار حداکثری بر رژیم ولایت فقیه و قطع نمودن شاهرگ حیاتی صادرات نفتی و با کاهش شدید منابع مالی جهت تغذیه شبه نظامیان وابسته به ایران شمشیر بران سیاست خارجی آخوندی در منطقه کاملا کند شد!

اما مهلکترین ضربه درین جنگ غیرمستقیم کشته شدن قاسم سلیمانی بعنوان استراتژیست قدر نظام بود.

سلیمانی با ایجاد شبکه ای پیچیده از سیاسیون مزدور در لبنان و عراق و سوریه و شبه نظامیان افغانی،پاکستانی ، عراقی ،سوری،یمنی و لبنانی توانسته بود کمربندی حفاظتی و یا بهترست گفته شود اهرم فشار بر آمریکا و‌ متحدان منطقه آنها بوجود آورد.

اما مهلکترین ضربه درین جنگ غیرمستقیم کشته شدن قاسم سلیمانی بعنوان استراتژیست قدر نظام بود.
اما مهلکترین ضربه درین جنگ غیرمستقیم کشته شدن قاسم سلیمانی بعنوان استراتژیست قدر نظام بود.

با کشته شدن سلیمانی نظام چیزی را از دست داد که هرگز توان جایگزینی اش را ندارد و در طی چند ماهه اخیر شاهد ضربات مهلک اسراییل بر مواضع سپاه قدس در سوریه و امتداد آن حملات تا درون خاک ایران هستیم بی آنکه نظام بتواند پاسخی دهد!

هفته گذشته با انعقاد صلح میان تل آویو و ابوظبی ضربه مهلک دیگری بر پیکر نحیف سیاست خارجی نظام وارد آمد تا ورشکستگی کامل آن هویداتر گردد!

رژیمی که همه هست و نیست یک ملت را فدای نابودی خیالی اسراییل نمود اینک شاهد نتیجه معکوس تلاشهای چهل ساله خویش است.

دیگر آنچه مردم منطقه را می ترساند حضور اسراییل در خاورمیانه نیست بلکه جمهوری اسلامی است.

امروز اسراییل مبدل به کشوری ثروتمند و توسعه یافته گشته که با جمعیت اندک و نداشتن ذخایر و‌ منابع استراتژیک و با اتکا به حمایتهای آمریکا و تعامل جهانی از انزوای سیاسی خارج شده است.

و در مقابل ثروتمندترین،قدرتمندترین، با عزت ترین، و سریع ترین کشور از حیث پیشرفت و توسعه اقتصادی در دهه ۷۰ میلادی مبدل به بدبخت ترین و منزوی ترین و ورشکسته ترین کشور جهان در داخل و خارج شده است!

اینهمه موفقیت فقط از جماعت آخوندی بر میآمد که نه فقط در پی به سعادت رساندن دنیای ما بودن بلکه آخرت مان را نیز با اشاعه فقر و‌فحشا و اعتیاد و دروغ و خیانت و‌کلاهبرداری و اختلاس و … تضمین فرمودند!

https://t.me/mohajranir

دکمه بازگشت به بالا