موج دوم كرونا در ايران وبازگشت به محدودیت

موج دوم کرونا در ایران – دولت ایران اعلام کرده که در بسیاری از شهرهای سیزده استان، محدودیت‌های تازه‌ای برای رفت و آمد و کسب و کار اعمال خواهد شد .

وزارت بهداشت می‌گوید هشت استان از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند و در استان تهران، موارد بستری افزایش قابل توجهی داشته‌است.

بر اساس آمار رسمی، در شبانه روز گذشته بیش از ۲۵۰۰ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در ایران ثبت شده و ۱۴۱ نفر هم جانشان را از دست داده‌اند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه ایمنی اکثر نقاط کشور در برابر کرونا، هنوز زیر ۲۰ درصد است، از احتمال وقوع موج بعدی کرونا در بسیاری از کشورها از جمله ایران به دلایل متعدد، خبر داد.

هشدار مسئولان درباره موج دوم کرونا در ایران - BBC News فارسی

احتمال وقوع موج دوم و حتی سوم کرونا در جهان و ایران

عضو کمیته اجرایی پژوهش بزرگ بین‌المللی سازمان بهداشت جهانی گفت:

با وجود تلاش‌های گسترده وزارت بهداشت برای کنترل کرونا در ایران، در حال حاضر، شمار مبتلایان در کشور به بیش از 187 هزار نفر (تا 25 خرداد) رسیده و تعداد جانباختگان به مرز 9 هزار نزدیک شده است.

استان‌های آذربایجان غربی، هرمزگان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و بوشهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

ملک زاده بیان داشت: بر اساس آمار رو به افزایش ابتلا و مرگ‌ها، احتمال وقوع موج دوم و حتی سوم کرونا در جهان و از جمله در ایران به طور جدی مطرح است و با هر موج، تلفات انسانی روی می‌دهد.

موج دوم کرونا در ایران می‌تواند سخت‌‌تر باشد

وی با اشاره به اینکه موج دوم شیوع همه‌ گیری بیماری‌های عفونی به آن معناست که پس از کاهش موارد جدید بیماری، تعداد مبتلایان دوباره افزایش پیدا کند، افزود:

همچنین، موج‌های بعدی همه گیری کووید 19 می‌تواند سخت‌‌‌تر باشد و ممکن است، افزایش ابتلا در گروه‌های سنی یا جمعیتی خاص یا در مناطق بخصوصی در هر کشور یا مانند موج اول همه‌ گیری باشد.

https://t.me/mohajranir

دکمه بازگشت به بالا