فاکس نیوز: رژیم ایران به دنبال ساخت مخرب‌ترین نوع سلاح‌ است

شبکه فاکس نیوز روز چهارشنبه ۲۸ خرداد۹۹، گزارشی از سازمان اطلاعاتی آلمان را منتشر کرد که در آن تلاش رژیم ایران برای رسیدن به ساخت مخرب‌ترین نوع سلاح‌ ‌ یا «سلاح کشتار جمعی» را فاش کرده است.

در این گزارش ۱۸۱ صفحه‌ای که توسط آژانس اطلاعاتی دولت آلمان در «بادن-وورتمبرگ» منتشر شد، آمده است :

« رژیم ایران هنوز در جستجوی تجهیزات برای تولید سلاح‌های غیر متعارف که از نظر بین‌المللی ممنوع است، تلاش می‌کند».

به گزارش شبکه تلویزیونی «فوکس نیوز»، بر اساس اسناد اطلاعاتی موجود در بادن-وورتمبرگ، کشورهای ایران ، پاکستان ، کره شمالی و سوریه هنوز برای دستیابی به سلاح‌های کشتار جمعی به تلاش‌هایشان ادامه می‌دهند.

این گزارش می‌افزاید: 

این آژانس گفته است رژیم ایران سال گذشته تلاش کرد، تجهیزاتی برای این منظور از شرکت‌های ایالت بادن-وورتمبرگ، در جنوب آلمان خریداری کند.

در بخشی از این گزارش که با عنوان «انتشار» ذکر شده، تأکید شده، تهران هنوز مصمم است، از خونبارترین سلاح‌ها روی کره زمین استفاده و آنها را توسعه دهد.

فاکس نیوز: رژیم  ایران به دنبال ساخت مخرب‌ترین نوع سلاح‌ است
فاکس نیوز: رژیم ایران به دنبال ساخت مخرب‌ترین نوع سلاح‌ است

این گزارش اطلاعاتی آلمانی که دو روز پیش منتشر شده، فاش کرده که ایران سعی دارد از طریق خریدهای غیرقانونی برخی ابزارها از آلمان، محصولات لازم برای ساخت این نوع سلاح‌ مخرب را بدست آورد. ” ساخت مخرب‌ترین نوع سلاح “

سلاح‌های کشتار جمعی

اطلاعات آلمان در این گزارش به شرکت‌ها توصیه کرد که قبل از ورود به معامله با خریداران و تحویل ابزار به آنها سعی شود اول درباره وضعیت حقوقی فعلی خریداران اطلاعات دقیق کسب کنند.

آژانس اطلاعاتی آلمان در بادن-وورتمبرگ اظهار داشت: «هدف از انتشار این گزارش جلوگیری از تحول ابزار و سیستم‌های فن‌آوری به کشورهای خطرناک است تا این کشورها نتوانند به سلاح‌های کشتار جمعی و مخرب دسترسی پیدا کنند».

دنبال ما از طریق تلگرام

https://t.me/mohajranir

دکمه بازگشت به بالا