فرانسه از اتباع خود خواست از سفر به ایران پرهیز کنند

وزارت خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای از اتباع این کشور رسما خواست تا خاک ایران را ترک کرده و به این کشور سفر نکنند.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه از فرانسوی‌های مقیم ایران که قادر به ترک این کشور نیستند، بنا به دلایل “وضعیت امنیتی ـ منطقه‌ای به شدت ناپایدار”، خواسته شده تا کاملا هشیار باشند و موازین پایه‌ای برای حفظ امنیت خود را در پیش گیرند.

این بیانیه از شهروندان فرانسوی حاضر در ایران می‌خواهد تا حد امکان از سفر به شهرهای این کشور پرهیز و از حضور در تجمعات خودداری کنند.

وزارت خارجه فرانسه با یادآوری افزایش شیوع ویروس کرونا در ماه‌های گذشته در ایران اعلام کرد از اول ماه اوت، صدور ویزای توریستی در سفارت این کشور در تهران متوقف شده است.

فرانسه از اتباع خود خواست از سفر به ایران پرهیز کنند
فرانسه از اتباع خود خواست از سفر به ایران پرهیز کنند

فرانسه ممکن است مهار کرونا را از دست بدهد

به نقل از خبرگزاری فرانسه، این شورا سه‌شنبه در گزارشی اعلام کرد: فعالیت این ویروس اخیراً شدت گرفته است که علت آن، کاهش فاصله‌گذاری اجتماعی و لغو محدودیت‌هاست.

این شورا هشدار داد که احتمال دارد بعد از تعطیلات تابستانی در ماه اوت و تا پاییز آینده «شیوع کرونا به سطحی بالا برسد».

شورای علمی کرونا در فرانسه تأکید کرد که حفظ کنترل این ویروس، عمدتاً در دست شهروندان است.

«امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه سه‌شنبه از مردم این کشور خواست تا «هوشیار» باشند و توصیه‌ها و محدودیت‌ها را برای مقابله با کرونا مراعات کنند.

وزارت بهداشت فرانسه دوشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که شمار کسانی که به دلیل ابتلا به کرونا نیاز مبرمی به مراقبت‌های ویژه دارند، در روزهای اخیر ۱۳ برابر شده است. این آمار بعد از ماه آوریل تاکنون بی‌سابقه است.

دکمه بازگشت به بالا