سرخط خبرها امروز ۲۰ / ۳ / ۹۹

سرخط خبرها – مشتریان شرکت‌های ریگان خودرو و شهر خودرو در اعتراض به عدم تحویل خودروهای ثبت نامی مقابل وزات صنعت تجمع اعتراضی برپا کردند.

اخبار اجتماعی:

♦️ ترکمانی، کارشناس حکومتی: حاشیه‌نشینی بیشتر شده و بخشی از طبقه متوسط به‌ زیر خط فقر منتقل شده و شدت فقر فقرای پیشین افزایش یافته است.

♦️ رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد: طی روزهای اخیر آمار مبتلایان سرپایی کرونا در مشهد و برخی از شهرهای استان خراسان رضوی افزایش یافته است.

♦️ روزنامه‌ حکومتی آسیا: تعداد خانوارهای اجاره‌نشین از سال ۱۳۸۵ تا آخرین برآوردهای مرکز آمار با رشد ۱/۸برابری به ۷میلیون و ۲۵۰هزار خانوار رسیده است.

♦️ خبرگزاری حکومتی ایرنا:‌ تحریم جدید آمریکا پس از آن انجام می‌شود که جمهوری اسلامی با نادیده گرفتن تحریم‌های آمریکا، ۵نفت‌کش خود را به ونزوئلا اعزام کرد.

♦️ ماموران سپاه پاسداران در مناطق مرزی به سوی گروھی از کولبران آتش گشودند که چهار کولبر به اسامی هاوبیر ابراهیمی، عثمان صالحی، ابراهیم رسولی و ارسلان عبدالهی به شدت زخمی شده‌اند. هر چهار كولبر از ناحیه دست و پا مجروح شده‌اند.

سرخط خبرها امروز ۲۰ / ۳ / ۹۹
کولبران

♦️ مشتریان شرکت‌های ریگان خودرو و شهر خودرو در اعتراض به عدم تحویل خودروهای ثبت نامی مقابل وزات صنعت تجمع اعتراضی برپا کردند.

سرخط خبرها – اخبار بین المللی‌:

♦️ مایک پمپئو: جهان باید هوشیار باشد و برای جلوگیری از کسب اقلام حساس کشتارجمعی توسط ایران جلوگیری کند، اقلامی که بیش از این ثبات و امنیت منطقه را تهدید می‌کند.

♦️ ترامپ: تحریم‌ها علیه کشتیرانی ایران از امروز به اجرا درمی‌آیند. علیرغم ادعاهای ایران که هیچگاه سلاح اتمی و ادوات پرتاب آن را نمی‌سازد، رژیم ایران به دنبال کردن و تهیه اقلام حساس کشتارجمعی ادامه داده است.

♦️ توییت مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا: هر کسی که با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران معامله دارد در خطر تحریم شدن می‌باشد.

♦️ ریک اسکات، نماینده جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا در سنای آمریکا، گفت شواهدی در دست است که نشان می‌‌دهد چین مشغول خرابکاری یا به تعویق انداختن ساخت ویروس کرونا از سوی کشورهای غربی است.

♦️ اولی هاینونن، معاون سابق مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: «رژیم ایران نه تنها سانتریفوژهایش را افزایش داده بلکه یک تن اورانیوم غنی شده سبک با غنای ۵/۴درصد تولید کرده است.

با ۲برابر شدن ظرفیت غنی‌سازی، فاصله رژیم ایران تا بمب اتمی شاید بین ۲ تا ۳ماه باشد و این یقیناً موجب نگرانی جامعه بین‌المللی است».

دکمه بازگشت به بالا