سرخط خبرها امروز ‌- ۲۵ / ۳ / ۹۹

سرخط خبرها – روزنامه‌ حکومتی ستاره صبح: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی احتمالاً در جلسه روز دوشنبه خود ایران را محکوم و پرونده هسته‌ای ایران را برای بار دوم به ‌شورای امنیت ارجاع خواهد داد.

سرخط خبرها – اخبار اجتماعی :

♦️ فرمانده نیروی انتظامی با اعلام عمدی بودن آتش‌سوزی‌ های رخ داده در جنگل‌ ها و فضاهای سبز از شناسایی و دستگیری چندین نفر در این خصوص خبر داد.

ولی نگفت دستگیرشدگان چه کسانی هستند؟

♦️ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز: برای جلوگیری از ایجاد اضطراب در مردم، آمار ابتلا به کرونا در خوزستان تا اطلاع ثانوی اعلام نمی‌شود.

♦️ اسحاق جهانگیری در مراسم تودیع و معارفه مدیران قبلی و جدید بنیاد شهید گفت: «ما کشوری بودیم که در یک سال ۱۰۰‌میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم، اما کل درآمد نفتی کشور در سال‌۹۸ حدود ۸‌میلیارد دلار بود.

♦️ جمعی از کارکنان شرکتی مخابرات استان فارس با تجمع در مقابل ساختمان این شرکت خواستار اجرای طرح طبقه ‌بندی مشاغل شدند.

آنها همچنین خواستار بازگشت به کار همکاران شورایی خود شدند که پس از پیگیری در خصوص اجرای طرح طبقه‌بندی از کار بیکار شده بودند.

♦️ ضیایی، رئیس وقت هلال احمر گفت: آمادگی برای مقابله با زلزله احتمالی در تهران بسیار کم است و در صورت وقوع زلزله بیش از ۲۰۰هزار نفر کشته خواهند شد. مردم و مسئولان هیچ‌کدام نمی‌دانند که روی بمب ساعتی نشسته‌ایم.

♦️ زندانی سیاسی زهرا صفایی در زندان قرچک ورامین، از طرف چند زندانی اجیر‌شده وزارت اطلاعات مورد تهدید به حمله و قتل قرار گرفت.

♦️ محبوب‌فر، کارشناس حکومتی: ۱۰۰هزار مورد اقدام به ‌خودکشی در سال ۱۳۹۷ ثبت شده است.

بیشتر کارشناسان عنوان می‌کنند این آمار رسمی و دولتی بخش کمی از واقعیت خودکشی است و تنها نوک کوه یخ را نشان می‌دهد. آمار خودکشیها نسبت به‌ سال۹۸، ۲۳درصد رشد داشته است.

سرخط خبرها - ۱۰۰هزار مورد اقدام به ‌خودکشی در سال ۱۳۹۷ ثبت شده است
سرخط خبرها – ۱۰۰هزار مورد اقدام به ‌خودکشی در سال ۱۳۹۷ ثبت شده است

♦️ ساعت ۲ و ۳۴دقیقه بامداد امروز یکشنبه زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۴/۷دهم ریشتر بیرم و در ساعت ۳ و ۴۵دقیقه زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۴/۶ریشتر محمله در استان فارس را لرزاند.

سرخط خبرها – اخبار بین المللی‌:

♦️بامداد یکشنبه پایگاه التاجی عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی است، توسط تروریست ‌های وابسته به سپاه پاسداران هدف چند موشک کاتیوشا قرار گرفت.

منابع عراقی میگویند موشکها به نزدیکی پادگان اصابت کرده و تلفات انسانی و مادی نداشته است.

سرخط خبرها - بامداد یکشنبه پایگاه التاجی عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی است، توسط تروریست ‌های وابسته به سپاه پاسداران هدف چند موشک کاتیوشا قرار گرفت.
سرخط خبرها – بامداد یکشنبه پایگاه التاجی عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی است، توسط تروریست ‌های وابسته به سپاه پاسداران هدف چند موشک کاتیوشا قرار گرفت.

♦️ وزارت کار عربستان سعودی رسما اعلام کرد که مراسم حج امسال برگزار نمی‌شود. این نهاد دولتی درباره این تصمیم توضیح بیشتری نداده، اما علت لغو مراسم حج، به دلیل شیوع ویروس کرونا است.

♦️ «اریکا شیلدز» رئیس‌پلیس آتلانتا به دلیل کشته‌شدن یک سیاه‌پوست دیگر که توسط مأموران پلیس این شهر صورت گرفت، از سمت خود استعفا داد.

دکمه بازگشت به بالا