سرخط خبرها امروز

سرخط خبرها – رئیس شورای حکومتی شهر مشهد: لحظه به‌لحظه آمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در این شهر اضافه می‌شود. نیمی از شهرهای استان، در شرایط قرمز قرار دارند.

اخبار اجتماعی:

♦️ رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت: امکانات موجود پاسخگوی مراجعه بیش از این را ندارد. تعداد فوتیها در این منطقه به‌ویژه از ۱۵اردیبهشت افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

اگر سیر صعودی تعداد مبتلایان به‌همین صورت ادامه پیدا کند قطعاً در آینده دچار مشکل خواهیم شد.

خاتمی عضو کمیسیون بهداشت مجلس: بسیاری از شهرهای کشور به‌لحاظ بیماری کرونا در حالت هشدار و قرمز به‌سر می‌برند. در حال حاضر وضعیت ویروس کرونا نگران‌کننده است.

♦️ سراسیمگی و نگرانی خرازی، وزیر خارجه پیشین حکومت آخوندی: اروپایی‌ها باید بدانند که نتیجه سیاستهای غلط آنها بی‌شک موجب فروپاشی کامل برجام خواهد شد.

♦️ ابراز نگرانی ظریف: مهمترین هدفی که آمریکا دنبال می‌کند جدا کردن مردم از حاکمیت و ناکارآمد نشان‌دادن نظام و مشروعیت‌زدایی از نظام است.

محبعلی، مدیرکل پیشین خاورمیانهٴ وزارت‌خارجه: آمریکا در موضوع برجام می‌تواند از عضویت دائم خود در شورای امنیت استفاده کند و تصمیم دیگر کشورها را تغییر دهد.

حمایت تعدادی از کشورهای عربی، اسراییل و اروپایی‌ها از تمدید تحریم‌های ایران، ممکن است بر تصمیم چین و روسیه اثرگذار باشد.

♦️ فاضلی، جامعه‌شناس حکومتی: هزاران پلاسکو و کلینیک سینا در گوشه گوشهٴ این کشور فعال هستند.

♦️ مدیر ارشد شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر مهشور با ماهشهر گفت:

٧٠ نفر از كارمندان پتروشیمی کارون در پی حادثه نشت گاز کلر دراین واحد صنعتی، در معرض استنشاق این گاز قرار گرفتند.

سرخط خبرها - ٧٠ نفر از كارمندان پتروشیمی کارون در پی حادثه نشت گاز کلر دراین واحد صنعتی، در معرض استنشاق این گاز قرار گرفتند.
سرخط خبرها – ٧٠ نفر از كارمندان پتروشیمی کارون در پی حادثه نشت گاز کلر دراین واحد صنعتی، در معرض استنشاق این گاز قرار گرفتند.

سرخط خبرها : اخبار بین‌المللی‌:

♦️ پروفسور استیو حنکی از دانشگاه جان هاپکینز آمریکا: ریال ایران به‌سطح بی‌سابقه‌یی تنزل یافته است. در حال حاضر تورم در ایران ۶۴درصد در سال بوده و رو به‌افزایش است.

نخست وزیر یمن از شورای امنیت سازمان ملل‌متحد خواست تا علیه دخالت‌های رژیم ایران در منطقه موضع قاطعی اتخاذ کند.

♦️ رئیس‌جمهور آمریکا در مراسم سالروز استقلال این کشور: همان‌طور که می‌دانید سال گذشته ما دو تن از بزرگترین سران تروریست دهه گذشته، یعنی البغدادی و قاسم سلیمانی را کشتیم و از میان برداشتیم.

وزارت‌خارجه انگلستان: برجام بر اثر پایبند نبودن سیستماتیک رژیم ایران در خطر قرار دارد.

♦️ ایتالیا چندی پیش از توقیف محموله ۱۴ تنی ماده مخدر آمفتامین خبر داد که توسط نیروهای داعش در سوریه تولید شده است.

“اشپیگل” می‌نویسد که این بندر سوریه تحت اختیار ایران است و نزدیکان بشار اسد تولیدکنندگان عمده آن هستند.

دکمه بازگشت به بالا