تحریم تسلیحاتی ایران – هوک: گزینه نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران هنوز روی میز است

تحریم تسلیحاتی ایران ” – «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت که گزینه نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران هنوز روی میز است.

هوک که با شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی مصاحبه می‌کرد، گفت:

«دولت ترامپ در حال تلاش برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بوده و روسیه و چین در صورتی که خواستار ثبات در خاورمیانه هستند باید همراهی کنند.»

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت که آمریکا ترجیح می‌دهد به جای استفاده از مکانیزم بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران برسد.

وی در ادامه مدعی شد که سیاست خارجی ایران سبب شده تا رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی به یکدیگر نزدیک‌تر شوند.

 محدودیت‌های تسلیحاتی ایران ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد هجدهم اکتبر (۲۷ مهرماه) به پایان می‌رسند.

«کلی کرفت»، نماینده آمریکا در سازمان ملل و برایان هوک چند روز پیش در خصوص قطعنامه پیشنهادی واشنگتن برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران توضیحاتی را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه کردند.

هوک: گزینه نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران هنوز روی میز است
هوک: گزینه نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران هنوز روی میز است

اصرار آمریکا بر تمدید تحریم تسلیحاتی ايران

شورای امنیت سازمان ملل امروز سه‌شنبه ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر) برای ارائه گزارش شش ماهه درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ این شورا در ارتباط با توافق هسته‌ای ایران (برجام) تشکیل جلسه داد.

این جلسه به دلیل شیوع کرونا به شکل آنلاین برگزار شد.

این جلسه برای ارائه گزارش برگزار شده بود و قرار نبود در آن رای‌گیری انجام شود.

آمریکا پیشتر گفته بود که از هر فرصتی برای تشویق اعضای شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران استفاده خواهد کرد.

آقای پومپئو در این جلسه بار دیگر گفت که ایالات متحده تلاش کرده که درباره مقابله با کووید-۱۹ به ایران کمک کند و به ایران هم پیشنهاداتی کرده است.

دکمه بازگشت به بالا