در ماه آگوست .. از سرگیری پروازها بین ایران و استانبول

دبیرکل فدراسیون هواپیمایی ایران از بازگشت پروازها بین ایران و شهر استانبول ترکیه در اوایل ماه آگوست خبر داد.

مقصود اسعدی سامانی” روز یکشنبه به خبرگزاري فارس گفت: فرودگاه استانبول از اول آگوست افتتاح حریم هوایی برای پروازهای ایران را اعلام کرد.

وی در این زمینه تأکید کرد که شرکت های “ماهان” و “ایران ایر” (شرکت هواپیمایی رسمی) در حال مذاکره در مورد از سرگیری پروازهای خارجی هستند که در حال حاضر اعلام نشده است.

پرواز فوق العاده استانبول – تبریز به زمین نشست

مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان شرقی گفت: پرواز فوق العاده از استانبول به تبریز برای بازگرداندن مسافران ایرانی شب گذشته در فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز به زمین نشست.

در ماه آگوست .. از سرگیری پروازها بین ایران و استانبول
در ماه آگوست .. از سرگیری پروازها بین ایران و استانبول

رامین آذری در گفتگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: پرواز شماره ۶۶۰۲ شرکت هواپیمایی آتا شب گذشته ۲۱ خرداد ۹۹، با هواپیمای A330 هموطنان را از استانبول به تبریز باز گرداند.

وی افزود: در قالب این پرواز ۵۸ نفر از هموطنان که به دلیل شیوع بیماری کرونا در خارج از کشور باقی مانده بودند و امکان مراجعت به کشور را نداشتند به ایران منتقل شدند.

آذری با اشاره به اینکه از اول شیوع ویروس کرونا، این پرواز ورودی دهمین پرواز فوق العاده انجام شده بین ایران و ترکیه با مبداء استانبول و مقصد تبریز می‌باشد گفت: با این تعداد پرواز یک هزار و ۱۹۷ نفر از هموطنان به کشور منتقل شده اند.

آذری شرکت‌های هواپیمایی ترکیش، معراج، ایرتور و آتا را به عنوان شرکت‌های پیش قدم در انجام این پرواز‌ها اعلام کرد.

به گفته این مقام مسئول در حوزه حمل و نقل هوایی باتوجه به اقدامات پیشگیرانه و مستمر در فرودگاه تبریز در راستای مقابله با ویروس کرونا و تمهیدات لازم جهت پایش و غربالگری مسافرین این پرواز در هنگام ورود به فرودگاه تبریز، انجام می‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا