ایران و برزیل بر تقویت همکاری های دوجانبه تأکید دارند

حسین قریبی سفیر ایران در برازیلیا تاکید کرد:  در این شرایط افزایش همکاری بین دو کشور برای جبران خسارت‌های اقتصادی به طرفین ضروری است.

حسین قریبی ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل ، مصاحبه ویدئویی با ترزا کریستینا دیاز وزیر کشاورزی برزیل برگزار کرد ، که در آن وی در مورد راهکارهای ادامه و تقویت همکاری بین تهران و برزیلی در بخش کشاورزی و دامداری صحبت کرد.

ایران و برزیل بر تقویت همکاری های دوجانبه تأکید دارند
ایران و برزیل بر تقویت همکاری های دوجانبه تأکید دارند

 مراسم گرامیداشت شصتمین سالگرد گشایش ساختمان سفارت ایران در برازیلیا به عنوان اولین کشوری که سفارت خود را از ریودوژانیرو در ۱۷ خرداد سال ۱۳۳۹ برابر با ۷ ژوئن ۱۹۶۰ به پایتخت جدید منتقل کرد، با ابتکار سفارت جمهوری ایران در برازیلیا، مقامات منطقه فدرال پایتخت و با ارتباط تصویری مستقیم با سفارت برزیل در تهران و مشارکت اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل در پایتخت‌های دو کشور برگزار شد.

در این مراسم که به جهت محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و رعایت ملاحظات بهداشتی با حضور عده معدودی از مهمانان برزیلی و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد،   «آنا کریستینا کوبیتچک»، تنها نوه «ژوسلینو کوبیتچک» رئیس‌جمهور فقید و صاحب نام برزیل که مراسم گشایش سفارت در شصت سال پیش با حضور وی انجام شده بود، بر دوستی و همبستگی دو ملت ایران و برزیل تاکید کرد.

وی ادامه داد:

دو کشور و ملت در مناطق خود تحت تاثیر صدمات انسانی و اقتصادی ناشی از کرونا قرار گرفته‌اند و در این شرایط افزایش همکاری بین دو کشور برای جبران خسارات اقتصادی به طرفین ضروری است.

سفیر ایران با اشاره به روابط دیپلماتیک ۱۱۷ ساله ایران و برزیل، روابط دو کشور را دوستانه و مبتنی بر احترام متقابل توصیف کرد که باید در همین مسیر پیش برود.  

دکمه بازگشت به بالا