توافق ایران و روسیه برای امضای «قرارداد راهبردی دراز مدت» جدید

توافق ایران و روسیه – محمدجواد ظریف، در صفحه توئيتر خود نوشت : در مسکو پیام مهمی (از ایرانفروشی) را به رئیس جمهور پوتین ارائه کردم

ظریف خبر داد ایران و روسیه برای امضای یک «قرارداد راهبردی دراز مدت» جدید توافق کرده‌اند.

او گفت که در صورت مخالفت نکردن دو کشور این قرارداد پنج سال دیگر تمدید می‌شد « اما بهتر دیدیم که یک قرارداد جامع راهبردی دراز مدت (۲۰ساله) تدوین و به روز شود».

توافق ایران و روسیه برای امضای «قرارداد راهبردی دراز مدت» جدید

ظریف اعلام کرد که این قرارداد پس از امضا برای تصویب به مجلس فرستاده خواهد شد.

جمهوری اسلامی با قراردادهای ننگین با روسیه و چین می خواهد با حمایت آنها از سقوطش جلوگیری کند و هیچوقت جزئیات آنرا به مردم نمی‌گویند.

فقط وقتی جمهوری اسلامی سرنگون شود خواهیم دید، ملایان زیر بار چه قراردادهای ننگینی رفته‌اند.

واکنش وزارت امور خارجه آمریکا به قرارداد ننگین ترکمنچای دوم :

كشتی‌‌های چینی‌ سالها است که مجاز به ماهیگیری محدود در آبهای ایران هستند اما ترکمنچای جدید امکان سوء استفاده بیرحمانه از منابع ایران را به آنها خواهد داد.

چین بدون در نظرداشتن عواقب دراز مدت، از نا‌مناسب ‌ترین روش ‌های ماهیگیری که بیش از پیش محیط زیست را به خطر میندازند، استفاده می کند.

کشتی‌‌های ماهیگیری صنعتی‌ مدرن چین از صید ترال، روشی‌ که در آن کف دریا برای صید ماهی‌ جارو می شود، استفاده می کنند که این روش طول عمر و پایداری منابع غذا‌ی دریایی را در معرض خطر قرار می دهد.

توافق ایران و روسیه برای امضای «قرارداد راهبردی دراز مدت» جدید
توافق ایران و روسیه برای امضای «قرارداد راهبردی دراز مدت» جدید

به دلیل کمبود تجهیزات، ماهیگیران ایرانی‌ قادر به رقابت با کشتی‌‌های حریص چینی‌ نخواهند بود. ایرانیان به زودی مجبور به خرید تجهیزات پیشرفته‌ای که توان خرید آن را ندارند، خواهند شد و یا روی به ماهیگیری در آبهای دور و خطرناک سواحل آفریقا خواهند آورد.

در هر صورت، آنها به خاطر #ترکمنچای_دوم یا بیکار می شوند و یا جان خود را به خطر خواهند انداخت. رژیم ایران اهمیتی برای ماهیگیران، خانواده‌های آنها، و یا منابع طبیعی ایران، قائل نیست.

دکمه بازگشت به بالا