سفراسماعیل قاآنی به سوريه تأكيد كرد

رسانه نزدیک به سپاه پاسداران از سفر فرمانده جدید نیروهای قدس سپاه پاسداران” اسماعيل قاآني ” به سوریه خبر داد. این خبر که در رسانه های خارجی نیز بازتاب یافت، دقایقی از سایت تسنیم حذف شد.

خبرگزاری تسنیم روز شنبه ۷ تیرماه گزارش داد اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس طی روزهای اخیر با سفر به بوکمال در سوریه، «از مناطق عملیاتی نبرد با داعش در این منطقه بازدید کرده است».

این منطقه در مرز عراق و سوریه است.

سفراسماعیل قاآنی به سوريه تأكيد كرد

خبرگزاری رویترز نیز با بازنشر گزارش تسنیم نوشت که این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران در اقدام کم‌سابقه‌ای علنا از سفر فرمانده سپاه قدس ” اسماعيل قاآني ” به سوریه خبر داده است؛ خصوصا اینکه دی‌ماه پارسال نیروهای آمریکایی قاسم سلیمانی فرمانده پیشین این گروه برون‌مرزی سپاه پاسداران را در نزدیکی فرودگاه بغداد مورد هدف قرار داد.

تسنیم در گزارش خود از قول قاآنی نوشت وی در دیدار با «رزمندگان گروه مقاومت» گفته است «شهید سلیمانی در هر میدانی شجاعانه وارد می‌شد و با سربلندی بیرون می‌آمد».

سفراسماعیل قاآنی به سوريه تأكيد كرد
سفراسماعیل قاآنی به سوريه تأكيد كرد

فرمانده نیروی قدس ایران ، اسماعیل قاانی ، در تاریخ 3 ژوئن به پایتخت عراق ، بغداد رسیده بوده است.

ارتش سوریه روز سه‌شنبه سوم تیر ماه اعلام کرد در جریان حمله هوایی اسرائیل مواضع نیروهای نظامی این کشور در نزدیکی شهر سویدا و دیرالزور دو سرباز کشته شدند.

حضور اسماعيل قاآنی در عراق

همچنین حضور قاآنی در سوریه همزمان شده است با یورش نیروهای ارتش عراقی به مقر کتائب حزب‌الله و بازداشت ۲۰ شبه‌نظامی تحت حمایت حکومت ایران.

خبرگزاری رویترز زمان این یورش را پنج‌شنبه هفته گذشته گزارش داده است و بر اساس گزارش تسنیم، قاآنی از چند روز پیش در ابوکمال حضور داشته است.

دکمه بازگشت به بالا