وزير بهداشت : كرونا هنوز تمام نشده است

وزیر بهداشت  در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت : کرونا تمام نشده است و باید برای بدترین وضعیت خودمان را آماده کنیم .

 سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت:

تجربه بهداشتی بنده می‌گفت که در این شرایط سخت، باید کشور را دریابیم. این ویروس، منحوس و بسیار چموش است و با هیچکدام از اجداد خود تشابهی ندارد.

سارس و مرس با گرم تر شدن فروکش کردند اما این ویروس با گرم شدن هوا، بیشتر چموش می شود.

ما خودمان را برای این جنگ نابرابر آماده کردیم در حالیکه اروپا و آمریکا، این مساله را ساده انگاشت. 

وزير بهداشت : كرونا هنوز تمام نشده است
وزير بهداشت : كرونا هنوز تمام نشده است

اولویت ما  کنترل و مهار کرونا است

وزیر بهداشت یادآور شد: اگر خدای نکرده اتفاقی که در قم و گیلان رخ داد، در مشهد مقدس تکرار شود، حتی یک نفر هم به رستورانها و مراکز اقامتی مراجعه نمی‌کند

و اولویت ما، کنترل و مهار کرونا است و هیچ پدیده‌ای خطرناک تر از مزمن شدن کرونا و تاثیرات آن بر اقتصاد یک کشور نیست.

مردم باور کرده‌اند که حاکمیت و دولت در کنار آنها است و بدون استرس و اضطراب به راحتی به زندگی خود ادامه می‌دهند.

با یکی از دوستانم که در آلمان سکونت دارد در تماس بودم و از او پرسیدم کسی به رستورانها می‌رود گفت خیر به هیچ عنوان. 

باید برای بدترین وضیت، خودمان را آماده کنیم

وزیر بهداشت گفت: كرونا هنوز تمام نشده است ، هر لحظه ممکن است قدرتمند تر از قبل برگردد چون ما رفتار آن را نمی‌دانیم که در  آینده به سمت آرامش یا طغیان حرکت می‌کنیم.

اگر الان از دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در مورد آینده بیماری کووید19 بپرسید، اطلاعی ندارد و باید برای بدترین وضعیت خودمان را آماده کنیم که اگر بدترین وضعیت رخ نداد، ضرر نکنیم.

مردم خوزستان در حال پر پر شدن و شیوع کرونا در کردستان ایران دو برابر شده است!

رادیو فرانسه: وزارت بهداشت رژیم ایران، روز یکشنبه ١١ خرداد، اعلام کرد که در شبانه روز گذشته، ٢٥١٦ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و به غیر از خوزستان که همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد، ٧ استان کشور در وضعیت هشدار کرونا قرار دارند.

بر اساس آخرین گزارش ها، روند ابتلا به کرونا در قصرشیرین و چابهار صعودی است، موارد بستری در کردستان، ٢ برابر شده و سنندج در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

از سوی دیگر، نمایندۀ آبادان در مجلس شورای اسلامی، از وضعیت کمک رسانی به استان خوزستان برای مقابله با کرونا انتقاد کرد و گفت مردم خوزستان در حال پرپر شدن هستند. این در حالیست که طرح ترافیک تهران، به رغم مخالفت وزارت بهداشت، از روز ١٧ خرداد، اجرایی می شود!

دکمه بازگشت به بالا