سرخط خبرها – ايران وجهان : پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹

سرخط خبرها – حریرچی: از ۸۳میلیون جمعیت کشور، حدود ۷۳میلیون در وضع قرمز به سر می‌برند. نزدیک ۲۵درصد فوتیهای کشور از کروناست. البته فاجعه اصلی در تهران رخ داده و در ردیف سوم آمار مبتلایان و فوتیها قرار دارد.

اخبار ایران :

استاندار تهران: در بیمارستانها حدود ۴۵۰۰نفر بستری داریم. ۴۰درصد بیماران بدحال کشور در استان تهران هستند.

اداره آبیاری شهر ارومیه، در یک اقدام ضد انسانی، بادستور سپاە پاسداران پمپهای آب کشاورزان بخش نازلو را جمع آوری میکند تا آب بە پروژها و زمین‌های کە سپاە پاسداران غصب کردە است برساند.

همزمان با گرانی مسکن و اجاره بها، نرخ مصالح ساختمانی هم افزایش یافته است. قیمت میلگرد و آهن از کیلویی ۵۰۰۰ تومان به ۹۵۰۰ تومان افزایش یافته و در چهارماه گذشته قیمت سیمان از ۱۲۰۰۰ تومان با ۲۰۰۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است

جدیدترین گزارش مرکز آمار ترکیه نشان از افت ۸۰۰درصدی واردات این کشور از ایران در نیمه اول سال جاری میلادی نسبت به سال ۲۰۱۹ دارد.

بر اساس این گزارش همزمان با توقف خرید نفت از رژیم ایران توسط ترکیه در نیمه دوم سال گذشته میلادی، آمارها نشان از افت شدید واردات غیرنفتی این کشور از ایران دارد و این نخستین بار است که تراز تجاری ایران با ترکیه منفی و به‌ضرر تهران می‌شود.

در یک کلاهبرداری بزرگ توسط شرکت نوین کوثر ایثارگران در تبریز، این شرکت در هماهنگی با شهرداری تبریز، با پیش فروش زمین‌های زراعی زرنق، میلیاردها تومان از مال مردم را بالا کشیده است و شهرداری هم می‌گوید در جریان این کار نبوده است.

کشتە شدن یک کولبر در ارتفاعات نوسود با شلیک مستقیم سپاه

سحرگاه امروز، واحدهایی از نیروهای هنگ مرزی در ارتفاعات «کله قندی »مرز نوسود پاوه دسته ایی از کولبران را از فاصله ای نزدیک مورد هدف قرار دادند.

سرخط خبرها - کشتە شدن یک کولبر در ارتفاعات نوسود با شلیک مستقیم سپاه
سرخط خبرها – کشتە شدن یک کولبر در ارتفاعات نوسود با شلیک مستقیم سپاه

سرخط خبرها – اخبار بین‌المللی‌:

وزارت‌خارجه آمریکا با اشاره به ادعاها و دروغ‌های آخوند روحانی در مورد کرونا نوشت:‌

«این بار روحانی با زندگی ایرانیان بی‌گناه بازی می‌کند. وی سعی دارد که این بار آمار بالای موارد مبتلایان را بر گردن مجالس عروسی بیاندازد.

خبرگزای رویترز گزارش داد خزانه‌داری آمریکا، حافظ، پسر بشار اسد و سایر اشخاص و شرکتها و هم‌چنین لشکر اول ارتش سوریه را مورد تحریم قرار داد.

آمریکا هر شخص یا شرکت که با رژیم اسد معامله کند را مورد تحریم قرار می‌دهد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، روز چهارشنبه ۸مرداد با ارسال نامه‌ای به کنگره آمریکا که در وبسایت کاخ‌ سفید منتشر شد، از تمدید وضعیت اضطراری ملی در ارتباط با لبنان به‌دلیل دخالت‌های رژیم ایران خبر داد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل از توقیف سلاح‌های ارسالی ایران به حوثی‌های یمن خبر داد

دکمه بازگشت به بالا