سرخط خبرها وقایع اجتماعی و کارگری در 24ساعت گذشته

سرخط خبرها – گروهی از کارکنان و بازنشستگان شرکت نفت، در مقابل وزارت نفت در تهران تجمع کردند / گلایه رانندگان کامیون تهران: حق بیمه رانندگان بیشتر از شرایط خویش‌فرما شده .

🔸جمعی از مشتریان شرکت شهر خودرو برای دومین روز متوالی در اعتراض به عملکرد این شرکت در تحویل خودروهای پیش خرید شده، در مقابل ساختمان فدراسیون فوتبال دست به تجمع اعتراضی زدند.

🔹۱۵۰ هزار نفر در سواحل جنوبی و شمالی کشور از طریق صیادی امرار معاش می‌کنند اما اگر رویه‌های موجود تغییر نکند، در آینده نه تنها ذخایر دریایی اشتغال جدیدی ایجاد نمی‌کنند که همین اشتغال موجود هم از بین می‌رود.

🔸با گرانی نهاده‌های دامی و واکسن تولید مرغ دیگر صرفه ندارد

🔹جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران در اعتراض به خصوصی‌سازی‌ها و واگذاری‌های غیراصولی مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی تجمع کردند.

🔸درگیری کارگزاران مخابرات روستایی با صدری مدیر عامل شرکت مخابرات ایران و اعتراض کارگران به او با مداخله نیروهای انتظامی همراه شد

سرخط خبرها  وقایع اجتماعی و کارگری در 24ساعت گذشته
سرخط خبرها وقایع اجتماعی و کارگری در 24ساعت گذشته

🔹ده‌ها نفر از کارگران مخابرات روستایی سراسر کشور برای دومین‌روز پیاپی، در اعتراض‌به اوضاع صنفی‌شان در برابر مجلس تجمع اعتراضی برپا کرده‌اند.

🔸علیرغم وعده و وعیدها مبنی بر پرداخت حقوق تیر ماه کارگران هفت تپه تا تاریخ 10 شهریور،با گذشت حدود یک هفته از این تاریخ کماکان حقوق تیرماه کارگران این مجتمع پرداخت نشده است.

سرخط خبرها وقایع اجتماعی و کارگری در 24ساعت گذشته

🔹جعفر عظیم زاده پس از انتقال به بند عمومی زندان رجایی شهر به اعتصاب غذای خود پایان داد

🔸ازسرگیری اعتراضات پذیرفته‌نشدگان آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی کشورنسبت به بلاتکلیفی استخدامی و وعده های توخالی بهارستان نشینان با تجمع مقابل مجلس

🔹کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن شاهرود اعتراضشان را نسبت به لگدمال شدن حقوقشان توسط شرکت پیمانکاری رسانه ای کردند.

🔸هشتاد و پنجمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه با حضور کارگران غیر نیشکری در مقابل فرمانداری شوش برگزار شد. کارگران اخراجی غیرنیشکری خواهان بازگشت به کار و تبدیل وضعیت قراردادی خود هستند.

هشتاد و پنجمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه
هشتاد و پنجمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه

🔹در پی اعتراض دو عضو شورای شهر انزلی نسبت به عدم پرداخت مطالبات کارگران شهرداری این شهر سید بدرالدین شهردار انزلی گفته: «بنده شهرداری را با شش میلیون تومان تحویل گرفتم و عصای موسی ندارم تا بتوانم حقوق پرسنل را پرداخت کنم.»

🔸اعتراض کارگران شرکت برق کرمان
کارگری میگوید : ” ما کارگرها در این مملکت مثل گدای روی گنج هستیم”

🔹تعدادی از اهالی بولینگ و بیلیارد کشور در اعتراض به مشکلات مدیریتی این فدراسیون، در مقابل وزارت ورزش و جوانان تجمع کردند.

🔸تجمع خانواده های دانش آموزان سمنانی در اعتراض به بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی.

دکمه بازگشت به بالا