بازگشایی مرز ایران و پاکستان – مرز میرجاوه

وزارت کشور پاکستان حکم بازگشایی مرز میرجاوه با ایران را از امروز پنجشنبه 18 ژوئن مطابق پروتکل‌های بهداشتی صادر کرد.

وزارت کشور پاکستان با صدور بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: گذرگاه مرزی تفتان از امروز مطابق تمهیدات بهداشتی برای تسهیل فعالیت‌های تجاری این کشور با ایران گشوده می‌شود.

پاکستان اعلام کرده که این مرز تنها برای “تجارت مرزی” بازگشایی شده است.

وزارت کشور پاکستان حکم بازگشایی مرز تفتان (میرجاوه) با ایران را از امروز پنجشنبه 18 ژوئن مطابق پروتکل‌های بهداشتی صادر کرد.
بازگشایی مرز ایران و پاکستان

روح‌الله لطیفی گفت :

سخنگوی گمرک ایران  گفت که این مرز در هفته‌های گذشته نیز سه روز در هفته فعالیت می‌کرد.

مرز میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان و در کنار گمرک تفتان ایالت بلوچستان پاکستان واقع شده است.

در هفته‌های گذشته برخی از مرزهای زمینی ایران که به دلیل شیوع کرونا بسته شده بودند، بازگشایی شده‌اند.

صبح روز ۱۵ خرداد مرز بازرگان که از سوم اسفند ۹۸ به دلیل شیوع کرونا بسته شده بود، بازگشایی و اعلام شد که در مرحله اول تنها کامیون‌ها می‌توانند از این مرز تردد کنند.

وزیر امنیت ملی غذایی پاکستان گفت :

در این نشست اعلام‌ کرد که تعطیلی مرز تفتان به عنوان گذرگاه اصلی با جمهوری اسلامی ایران جهت رفع موانع در مسیر تجارت دوجانبه، لغو می‌شود.

وی افزود که با بازگشایی مجدد این گذرگاه، مشکلات تاجران پاکستانی برای صادرات کالا از جمله میوه انبه به ایران به کلی رفع خواهد شد و در این خصوص وزارت بازرگانی پاکستان نیز اقدامات لازم را به کار بسته است. 

عمران‌خان نیز طی دستوری از وزیر توسعه و برنامه‌ریزی پاکستان خواست تا ظرف ۲ روز آینده رایزنی‌های لازم با سازمان‌های مرتبط با تسهیل تجارت مرزی با ایران را تکمیل کند و پس از آن وزارت کشور نیز در سریع‌ترین زمان تصمیم بازگشایی مرز تفتان (میرجاوه) را عملی سازد.

دکمه بازگشت به بالا