فروپاشي اقتصاد وفقر در ايران

تحلیلگر مسائل اقتصادی احسان سلطانی: ارزش پول ملی کشور در سا‌ل‌های اخیر به یک بیستم خودش رسیده است و فروپاشی اقتصاد ايران

طی سال های اخیر سه شوک ارزی در کشور اتفاق افتاده که باعث شده ارزش پول ملی به یک بیستم کاهش یابد. دراین شرایط دستمزدها سرکوب شده و فشار مالیاتی به بخش خصوصی افزایش می‌یابد.

طی سال‌های 91 تا 97 سه شوک ارزی را تجربه کردیم که این موضوع باعث شد تورم کالاهای اساسی به بیش از 55 درصد رسیده و شاخص فلاکت، رشد فزاینده‌ای داشته باشد.

فروپاشي اقتصاد – رشد شاخص فلاکت از سال ۹۵ تا سال ۹۸

شاخص فلاکت از جمله شاخص‌های مهم اقتصادی است که مجموعه‌ای از نرخ بیکاری و تورم را در اقتصاد کشور در بر می‌گیرد و تغییرات آن می‌تواند تبعات اقتصادی و اجتماعی خاص خود را به همراه داشته باشد.

در این اینفوگرافیک که بر اساس گزارش مرکز آمار ایران تهیه شده، به آمارهای سه بخش یعنی شاخص فلاکت، نرخ تورم و نرخ بیکاری بین سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸ اشاره شده است.

هم‌اکنون‌ هر دلار آمریکا 25000 تومان!

رشد شاخص فلاکت از سال ۹۵ تا سال ۹۸
فروپاشي اقتصاد- رشد شاخص فلاکت از سال ۹۵ تا سال ۹۸

فروپاشی اقتصاد– ۲میلیون نفر دیگر به لشکر بیکاران افزوده شد

رئیس مرکز آمار ایران: با شیوع کرونا در بهار امسال نسبت به فصل مشابه سال قبل، ۲ میلیون نفر از بازار کار خارج شدند که بیش از ١ میلیون و ٢٠ هزار نفر آن را زنان و ٩٧٠ هزار نفر آن را مردان تشکیل می‌دهند و ۱.۵ میلیون نفر از شاغلان کم شده است.

حمله مسلحانه به زنان بدسرپرست و بچه های یتیم در خرمشهر/ آنها لباس نظامی به تن داشتند

سرقت مسلحانه با لباس نظامی در خرمشهر و حمله به زنان بدسرپرست و بچه های یتیم که در فضای مجازی بازتاب داشت در دستور کار پلیس قرار گرفت.

دکمه بازگشت به بالا