شمار جان‌باختگان کرونا در جهان از نیم میلیون نفر گذشت

(سازمان جهانی بهداشت) كرونا در جهان – آمار کشته شدگان کووید ۱۹ در روز یک‌شنبه به بیش از نیم میلیون نفر رسید.

بنابر گزارش رویترز، این یک نقطه عطف جدی برای همه گیری جهانی است که به نظر می رسد در برخی کشورها دوباره شیوع آن گسترش پیدا کرده است.

در حالی‌که برخی از کشورها هنوز درگیر و دار مقابله با موج اول ویروس کرونا هستند.

بیماری تنفسی ناشی از ویروس کرونا به ویژه برای افراد مسن خطرناک است ولی بزرگسالان و کودکان نیز در میان این ۵۰۰ هزار جان‌باخته و بیش از ۱۰ میلیون ابتلا وجود داشته‌اند.

در حالی‌که در هفته‌های اخیر میزان و مرگ میر کاهش یافته بود اما کارشناسان در خصوص گسترش ویروس کرونا در کشورهایی مانند ایالات متحده، هند و برزیل و همچنین مناطقی از آسیا ابراز نگرانی کرده‌اند.

بنابر گزارش رویترز از اول تا ۲۷ ژوئن طور میانگین بیش از چهار هزار و ۶۰۰ نفر در هر ۲۴ ساعت بر اثر کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز تعداد مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از ۱۰ میلیون و ۱۱۴ هزار نفر و شمار جان‌باختگان به بیش از ۵۰۱ هزار نفر رسیده است.

شمار جان‌باختگان کرونا در جهان از نیم میلیون نفر گذشت
شمار جان‌باختگان کرونا در جهان از نیم میلیون نفر گذشت

كرونا در جهان – افزایش مبتلایان آمریکا به بیش از ۲.۵ میلیون نفر

طبق آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» شمار کلی افرادی که در آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند به ۱۲۵ هزار و ۸۰۳ نفر رسیده است.

كرونا در جهان - افزایش مبتلایان آمریکا به بیش از ۲.۵ میلیون نفر
كرونا در جهان – افزایش مبتلایان آمریکا به بیش از ۲.۵ میلیون نفر

تعداد مبتلایان در هند با افزایش بی‌سابقه ۱۹.۹۰۵ موردی به ۵۲۸.۸۵۹ نفر و تعداد فوتی‌ها با افزایش ۴۱۰ نفری از ۱۶۰۰۰ نفر فراتر رفت.

چین ۱۷ مورد جدید ابتلا را شناسایی کرد که ۱۴ مورد آن در پکن و با منشأ محلی بوده است.

تعداد مبتلایان در کلمبیا با افزایش بی‌سابقه ۴۱۴۹ نفری به ۸۸.۵۹۱ نفر رسید و چین را پشت سر گذاشت. شمار فوتی‌ها نیز ۲۹۳۹ نفر است.

تعداد مبتلایان در مکزیک با افزایش ۵۴۴۱ موردی به ۲۰۸.۳۹۲ نفر و تعداد جان باختگان با افزایش ۷۱۹ نفری به ۲۵.۷۷۹ تن افزایش یافت.

شمار مبتلایان در کره جنوبی با افزایش ۱۱ نفری نسبت به روز شنبه، ۶۲ نفر اعلام شد.

دکمه بازگشت به بالا