دلار وارد کانال 24 شد – خطر فروپاشی اقتصاد ایران جدی است

فروپاشی اقتصاد ایران- به گزارش مثقال ،هم اکنون دلار آمریکا در صرافی ها 24000 تومان بفروش می رسد.

درآمد ۸/۶ هزار میلیارد تومانی بیمه‌ها در دوماهه سال ۱۳۹۸

بررسی آمارهای عملکرد صنعت بیمه نشان می‌دهد طی دوماهه اول سال جاری ۲۷ شرکت بیمه‌ای کشور ۸/۶ هزار میلیارد تومان حق بیمه تولیدی داشته‌اند.

در بین شرکت‌های بیمه‌ای، بیمه دولتی ایران با ۲۸۰۰ میلیارد تومان حق بیمه تولیدی و سهم ۳۳ درصدی از بازار در رتبه اول قرار دارد.

پس از این شرکت، شرکت بیمه‌ای آسیا با سهم ۱۰/۵ درصدی، دانا با ۸/۶ درصدی، پاسارگاد با ۷/۱ درصدی، معلم با ۶/۷ درصدی، البرز با ۴/۹ درصدی، پارسیان با ۴/۷ درصدی و کوثر با ۳/۹ درصدی در رتبه‌های دوم تا هشتم قرار دارند و در مجموع ۷۹/۳ درصد از حق بیمه تولیدی بازار را هشت شرکت بیمه‌ای به خود اختصاص داده و سهم ۱۹ شرکت بیمه‌ای دیگر از کل بازار حدود ۲۰/۷ درصد است.

درآمد ۸/۶ هزار میلیارد تومانی بیمه‌ها در دوماهه سال ۱۳۹۸
درآمد ۸/۶ هزار میلیارد تومانی بیمه‌ها در دوماهه سال ۱۳۹۸

المانیتور: خطر فروپاشی اقتصاد ایران جدی است

به گزارش سایت روزنو، “المانیتور” در گزارشی با اشاره به کاهش قیمت نفت همزمان با ادامه تحریم‌های امریکا علیه اقتصاد ایران اشاره می‌کند که دولت ایران نیازمند یافتن راه‌هایی تازه برای تامین بودجه لازم به منظور صرف کردن برای هزینه‌های عمومی است.

راه حل‌ها ممکن است هم در میان جمع نخبگان و هم نزد افکار عمومی نامحبوب باشند. طبق ارزیابی اداره اطلاعات انرژی امریکا، ایران چهارمین دارنده بزرگ ذخایر نفت و دومین دارنده بیش‌ترین ذخایر گاز طبیعی در جهان است.

این ذخایر عظیم ذهنیتی را در میان بسیاری از ایرانیان ایجاد کرده مبنی بر آن که ایران کشوری ثروتمند است و این ثروت هرگز پایان نخواهد یافت. واقعیت، اما آن است که حتی اگر بازاری برای ذخایر نفت و گاز طبیعی ایران وجود داشت مقادیر کمی از آن امکان تبدیل شدن به ثروت را می‌یافتند.

واقعیت آن است که ایران برای تبدیل این ذخایر عظیم نفتی و گازی به ثروت نیازمند وجود یک بازار است که اکنون آن را در اختیار ندارد. حتی در صورت امکان دسترسی ایران به بازار نفت مادامی که ویروس کرونا وجود دارد عملکرد آن بازار چندان کارآمد نخواهد بود باشد چرا که این ویروس در حال ویران سازی اقتصاد جهانی است”.

دکمه بازگشت به بالا