اعتراضات مردم افغانستان در جهان عليه رژیم ایران

اعتراضات مردم افغانستانافغان ها در تعدادی از شهرهای اروپایی و آمریکایی پس از کشته شدن ده ها تن از آنها در دو حادثه جداگانه ، در اعتراض به خشونت مقامات ایران علیه مهاجران ، اعتراض کردند.

شعارهای اصلی مطرح شده توسط معترضین این بود: “کشتن افغان ها را متوقف کنید ، زندگی افغان ها مهم است ، ما عدالت می خواهیم”

تظاهرات ملت افغان‌ها در لندن علیه رژیم خونبار جمهوری اسلامی

دو هفته پیش ، پلیس ایران با شلیک خودروی حامل مهاجران افغان در “مهریز استان یزد” آتش سوزی آن را آتش زد و باعث کشته شدن سه نفر شد.

شلیک پولیس بر موتر مهاجران افغان

فراخوان مردم افغانستان به تحریم کالاهای صادراتی رژیم حاکم بر ایران

کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی؛ روز سه‌شنبه ۲۷خرداد با کمپین دادخواهی مجازی تحت نام «دیگر محصولات ایرانی را نمی‌خریم» اعتراض خود به رژیم حاکم بر ایران درباره کشتار و شکنجه کارگران و مهاجران افغانی را به نمایش گذاشتند.

این کاربران افغان کمپین دادخواهی‌اشان را به زبانهای دری، پشتو و انگلیسی در اعتراض به رژیم ایران بیان داشته و نوشتند: «ملت افغان ملت واحد، موقف واحد، تصمیم واحد! دیگر محصولات ایرانی را نمی‌خریم».

این در حالی است که عبدالستار حسینی، عضو مجلس نمایندگان افغانستان، دوشنبه ۲۶خرداد در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت، نیروهای انتظامی رژیم ایران در حملات اخیر به پناهجویان افغان دخیل‌ هستند.

وی که عضو تیم تحقیق در مورد کشته شدن پناهجویان افغان در ایران است تأکید کرد، نیروهای ایرانی در کشته شدن مهاجرین افغان دست دارند. وی اضافه کرد، تیم تحقیق نتایج بررسی خود را این هفته به مجلس نمایندگان افغانستان ارائه می‌کند.

پیش‌تر نیز شهروندان افغانی در کشورهای مختلف از جمله در شهرهای لندن و واشنگتن با برگزاری تظاهرات ؛ اعتراض خود به رژیم ایران پیرامون کشتار هموطنان خود را به نمایش گذاشته بودند و خواهان عدالت برای قربانیان و مجازات عاملان جنایت شده بودند.

اعتراضات مردم افغانستان در جهان عليه رژیم ایران
اعتراضات مردم افغانستان در جهان عليه رژیم ایران

اعتراضات افغانی ھای مقیم فرانسە در پاریس

تظاهرات افغانی ھای مقیم فرانسە در پاریس در اعتراض بە جنایات اخیر رژیم جمهوری اسلامی علیە مھاجران افغانستان در ایران

تظاهرات افغانی ھای مقیم فرانسە در پاریس
تظاهرات افغانی ھای مقیم فرانسە در پاریس
دکمه بازگشت به بالا