وخامت اوضاع سکینه پروانه در یازدهمین روز اعتصاب غذا

سکینە پروانە ، زندانی سیاسی کرد محبوس در زندان قرچک، در یازدهمین روز اعتصاب غذای خود بە بهداری زندان منتقل شد.

او روز ١٨ بهمن ٩٨ پس از بازگشت از اقلیم کردستان عراق بازداشت شد و به اتهام عضویت در گروه‌های کرد مخالف حکومت به پنج سال زندان محکوم شده است.

سکینە پروانە از روز شنبە ٣١ خرداد در اعتراض بە نگهداریش در بند زندانیان خطرناک و عدم رعایت آیین‌نامه سازمان زندان ها درباره تفکیک زندانیان بر اساس جرائم، اعتصاب غذا کرده است.

از روز پنج‌شنبه ۲۹ خردادماه با طرح خواسته توقف آزار و اذیت خانواده خود و در اعتراض به آزار و اذیت خود در دوره بازداشت، دست به اعتصاب غذا زده است.

سکینه طی یادداشتی که در اختیار هرانا قرار گرفته است روند بازداشت و آخرین وضعیت خود را شرح داده است.

وخامت اوضاع سکینه پروانه در یازدهمین روز اعتصاب غذا
وخامت اوضاع سکینه پروانه در یازدهمین روز اعتصاب غذا

سکینه پروانه/ تیرماه ۱۳۹۹/ زندان قرچک ورامین”.

پروانه در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۸ توسط نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

خانم پروانه فروردین امسال در پی شعارنویسی در زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

انتقال خانم پروانه به زندان قرچک همراه با توهین و ضرب و شتم بوده است.

وی به مدت چهار روز با دستبند و پابند در سلول انفرادی این زندان نگهداری شده و سپس به بیمارستان روان‌درمانی امین‌آباد در تهران منتقل و پس از ۲۵ روز به بند قرنطینه زندان قرچک ورامین منتقل شد.

گفته می‌شود خانم پروانه در طول دوره بازجویی مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته است. 

پیشتر یک منبع مطلع از وضعیت این شهروند بازداشتی به هرانا گفته بود: «خانم پروانه با صورتی ورم‌کرده به زندان منتقل شده و بر بخش‌هایی از صورتش آثار کبودی به وضوح دیده شده است.

او اکنون علیرغم خواسته‌ی همبندی‌هایش مبنی بر رسیدگی پزشکی به وی با وضع نامناسبی در بند قرنطینه این زندان نگهداری می‌شود.»

دکمه بازگشت به بالا