بمب گذار حرم آفتاب خراسان که بود؟

حرم آفتاب – خفاش ولایت فقیه، در پس بحران های عمیق اجتماعی، این روزها تبدیل به موش کور شده، که هم خونخواری و هم جنایات خودش در حق مردم ایران را به فراموشی سپرده است.

ممکن است روزگاری که دنیای ارتباطات نبود، دجالگری و شیطان سازی از رژیم مسئله حل می‌کرد، اما آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت.

روز ۳۰خرداد سال ۱۳۷۳همزمان با عاشورای حسینی، انفجار بمبی در داخل حرم امام رضا(ع) موجب کشته‌شدن ۲۶تن از هموطنان و زخمی ‌شدن حداقل ۲۹۰نفر دیگر شد.

ولی‌فقیه ارتجاع که به ‌فرمان او، این جنایت سبعانه انجام گرفته بود، ساعتهایی پس‌ از انفجار، ‌آن‌را ‌به ‌مجاهدین نسبت داد و برای همه روشن کرد که هدف رژیم از این جنایت فجیع، بدنام کردن سازمان‌ مجاهدین خلق ایران بوده است.

نکته جالب و قابل‌ توجه این‌که چند دقیقه بعد از انفجار حرم امام رضا، اطلاعیه «انفجار حرم امام رضا توسط عوامل سازمان مجاهدین» در سطح وسیع و در رسانه‌های رسمی منتشر شد. یعنی قبل از انفجار، متن اعلامیه و اطلاعیه‌های انفجار آماده شده بود و منتظر اجرای عملیات بودند.

حکومت غرقه در بحران ولایت فقیه، هنوز به خیال باطل خودش قصد دارد، با نیشتر زدن به احساسات و باورهای مردم، از این نمد کلاه یا عمامه ای برای خودش بدوزد، اما روزگار فریب و دغلکاری آخوندی به سر آمده و کسی را نمی‌فریبد.

بمب گذار حرم آفتاب خراسان که بود؟
بمب گذار حرم آفتاب خراسان که بود؟

حال هرچه در این دایره بحران ها بیشتر با آهنگ و نوای شیطانی، رقص ترس و لرز خودش را از آینده تیره وتاری که در پیش رو دارد، به نمایش بگذارد، اما مردم فهیم ایران، دیگر دست این جانیان را خوانده و دیگرپشیزی به دروغها و یاوه های آخوندی قائل نیستند.

این جنایتکاران که نقشه و طرح بمب گذاری در حرم امام رضا ( ع ) توسط وزارت بدنام اطلاعات طراحی شده بود و بوسیله سعید امامی اجرا شد، برعلیه آزادیخواهان و نیروهای مقاومت بود، که در نهایت تیر رژیم به سنگ خورد و خود سردمداران رژیم این عمل ننگین و کثیف را افشاکردند و برای اینکه آثار جرم را هم پاک کنند، ابتدا با صحنه سازی ها مدعی دستگیر کردن و کشته شدن بمب گذارشدند و البته این بازی های مسخره و جنایتکارانه، باعث فریب کسی نشد و چند تن از کارگزاران تبهکار رژیم، از جمله بهزاد نبوی و عمادالدین باقی و اکبر گنجی، به افشای این ماجرای خونین و خائنانه باند سعید امامی زدند و مشخص شد، که این عمل جنایتکارانه توسط وزارات اطلاعات و شخص سعید امامی صورت گرفته است و سعید امامی را در زندان به او آرسنیک خوراندند و وی را که پشت انبوهی از قتل های زنجیره ای هم بود، به قتل رساندند، تا به این شکل آثار جرم را پاک کنند.

بهزاد نبوی مشاورخاتمی نیز در یک سخنرانی علنی، که در روزنامه کار و کارگر ۱۸آذر ۷۷، به‌چاپ رسید، صراحتاً گفت:‌ «آن ماجرای حرم امام رضا(ع) هم بحث دیگری دارد که من ‌درصدد طرح آن در اینجا نیستم، اصلاً مسأله طور دیگری است»

در تاریخ ۱۳آذر ۷۸، اکبر گنجی از عوامل پیشین اطلاعاتی رژیم طی مصاحبه‌یی تصریح کرد:

«… تاریک‌خانه ‌اشباحی وجود دارد که در آن عالیجنابان خاکستری اطراق کرده و هم‌چنان به‌ توطئه مشغولند. انفجار مشهد یکی از اقدامات آنان است. آنها مسجد اهل‌سنت را در مشهد خراب کردند که به‌دنبال آن، حادثه وحشتناک انفجار حرم امام رضا پیش آمد که ‌آن‌را‌ به‌گردن (مجاهدین) انداختند »

«عمادالدین باقی در کتاب خود می‌نویسد: مهدی نحوی با اتومبیل افراد سعید امامی به تهرانپارس در یکی از شلوغ‌ترین نقاط که ایستگاه مسافران نیز هست، آورده می‌شود تا عده زیادی از مردم تهران شاهد باشند.

بمب گذار حرم آفتاب خراسان که بود؟
بمب گذار حرم آفتاب خراسان که بود؟

به او یک قبضه کلت کمری خالی از فشنگ داده و وانمود می‌کنند که می‌خواهند او را فراری دهند. مهدی نحوی، جوان بی‌تجربه‌ای که گمان می‌کند فرشته نجات به سراغ او آمده است، با خیالی خام از اتومبیل بیرون فرستاده می‌شود. او چونان محکومی گریز پا به سوی سرنوشتی نامعلوم، به امید رهایی و بی‌خبر از سناریوی طراحی شده، شتابان می‌دود.

چند لحظه بعد مأموران از اتومبیل بیرون آمده و فرمان ایست می‌دهند. نحوی هم‌چنان شتابان می‌دود، اما گلوله‌ها امان نمی‌دهند و او نقش بر زمین می‌شود و در حالی‌که عده زیادی از مردم شاهد بودند که او در حال فرار و مأموران در حال تعقیب بودند

و به او ایست دادند اما فرد فراری که اسلحه‌ای هم نزد خود داشت تسلیم نشد و هدف قرار گرفت. شب همان روز در اخبار سراسری صدا و سیما گفته شد که عده زیادی از مردم شاهد این درگیری بوده‌اند.

ماجرا به اندازه‌ای طبیعی بود که هیچکس به ساختگی بودن سناریوی نحوی تردید نمی‌کند.»

«روزنامه رسالت ـ ۱۴آذر ۱۳۷۸ـ اکبر گنجی قتل کشیشهای مسیحی و انفجار بمب در حرم امام رضا (ع) را کار وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دانسته و مجاهدین را از انجام امور فوق تبرئه کرده است.»

دکمه بازگشت به بالا